Беласица (Петрич) даде старт на своята предсезонна подготовка днес, 25-ти юни.
От 17:30 часа беше отслужен традиционния водосвет за здраве и успех на клуба и всички футболисти, треньори и ръководство, след което играчите бяха изведени на първа тренировка.
По време на подготовката си за кампания 2026/27 в Югозападната Трета лига „комитите“ ще изиграят шест приятелски мача.
Началото е срещу Вихрен (Сандански) още тази събота, 27-ми юни, а проверките включват още срещи с Кюстендил, ЦСКА III, Банско, Пирин (Разлог) и северномакедонския Беласица (Струмица).
Сезонът в шампионата стартира на 1 август, събота, а часовете и местата на провеждане на приятелските сблъсъци ще бъдат уточнявани допълнително.
Пълен списък с контролите на Бела по време на лятната подготовка:
-
27.06 – Беласица – Вихрен (Сандански)
-
04.07 – Беласица – ФК Кюстендил
-
11.07 – Беласица – ЦСКА III
-
15.07 – Беласица – Банско
-
18.07 – Беласица – Пирин (Разлог)
-
24.07 – Беласица – Беласица (Струмица), Сев. Македония